BURSA ULUDAĞ

330 TL

1 GECE 2 GÜN 

Kış döneminin vazgeçilmez noktalarından bir tanesini şehir turuyla sizler için birleştiriyoruz...

 

 

 

 

kişibaşı 330 tl

1. GÜN /GECE YOLCULUĞU

Gece 01:30 da belirtilen noktalarda buluşup araçlarımızda ki yerlerimizi alıyoruz. Araç içi ikramlarımız eşliğinde keyifli bir gece yolculuğu ile Susurluk ta mola veriyor meşhur tost ve ayranını tadıyoruz.Sabahın erken saatlerinde ilk durağımız ULUABAT GÖLÜ üzerinde küçük bir ada da kurulu GÖLYAZI KÖYÜ, bu şirin balıkçı köyünde yapacapımız kısa tur sonrası yolumuza devam ediyor ve kahvaltı alacağımız CUMALIKIZIK KÖYÜ ne ulaşıyoruz. Tam anlamıyla bir Osmanlı Köyü, dar sokakları tarihi evleri ile Uludağ eteklerinde hayranlık uyandırıyor. Kahvaltımız ve köy gezimiz sonrası Bursa merkeze geliyoruz. Tüm Bursa şehrine kuşbakışı bakacağımız TOPHANE ilk durağımız. Burada OSMAN GAZİ ve ORHAN GAZİ TÜRBELERİni ziyaret ediyoruz.

Tarihi sokaklarda yapacağımız yürüyüş ile muhteşem mimarisi ile göz kamaştıran ULU CAMİ ye varıyor, rehberimizin detaylı anlatımı sonrası, TARİHİ KAPALI ÇARŞI ve KOZAHAN ı gezip, meşhur İskender Kebabı tatmak için boş zaman veriyoruz.

Boş zaman ardından Bursa nın simgesi haline gelmiş olan YEŞİL TÜRBE’yi ve YEŞİL CAMİİ ziyaret edip bu güzel günü otelimizde sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BAİA HOTEL BURSA

2. GÜN

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ülkemizin en populer kayak merkezlerine sahip adı gibi ulu olan ULUDAĞ’a çıkmak için yola koyuluyoruz. Uludağ Mili parkı içinde eşsiz manzalar ile zirveye tırmanırken yol üstünde kısa bir mola veriyoruz. Şimdiye kadar gördüğünüz en büyük ağaçlardan biri olacağı kesin olan TARİHİ ULU ÇINAR da fotoğraf çekilip zirveye varıyoruz.

Uludağ da vereceğimiz serbest zaman içersinde dileyenler teleferik ile zirve yapabilir, dileyenler kayak yapabilir, çevre gezisi ve muhteşem manzarayı fotoğraflayabilir. Tadına doyulmaz Uludağ deneyimi ardından tekrar buluşuyor ve dönüş yoluna geçiyoruz. Gerekli molalar ardından akşam geç saatlerde  varıyoruz.

Bir başka JAMES COOK TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.